Echa meczu w mediach z Okocimskim

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Wynik sobotniego spotkania katowickiego GKS’u z Okocimskim Brzesko nie przeszedł bez echa w mediach. Trudno by było inaczej gdy drużyna mająca aspiracje na awans do ekstraklasy, niepokonana w tym sezonie przy ul. Bukowej, przegrywa z czerwoną latarnią ligi.

Tak opisywano to spotkanie.

slask.sport.pl: Zdruzgotany trener GKS-u Katowice: Padła twierdza Bukowa

Katowiczanie przegrali na Bukowej z Okocimskim Brzesko. To dla nich druga wiosenna porażka. – Nie zasłużyliśmy nawet na remis, i to mając rzut karny. Nie graliśmy dobrze. Padła twierdza Bukowa. Ciężko zrozumieć, dlaczego tak się stało. Chyba lepiej grać z presją awansu niż z presją walki o utrzymanie? W naszych poczynaniach widać było dużą nerwowość, a nie mamy przecież zawodników, którzy dopiero zaczynają swoje kariery. Jestem zdruzgotany… Nie dziwię się reakcjom kibiców. Nie potrafiliśmy stworzyć sytuacji i do tego byliśmy fatalnie ustawieni. Każda strata groziła kontrą.

slask.sport.pl: Wszystko sprzysięgło się przeciwko GKS-owi Katowice. Sensacyjny wynik na Bukowej

Przygotowaniami do meczu wstrząsnęła informacja o zamknięciu przez wojewodę „blaszoka”, czyli trybuny, na której zasiadają najzagorzalsi fani GieKSy. Na brak dopingu piłkarze z Katowic nie mogli jednak narzekać, bo kibice przesiedli się na trybunę główną, wypełniając ją zresztą do ostatniego miejsca.
(…)
Mądrze broniący się goście paraliżowali ich ofensywne poczynania. Na dodatek w końcówce spotkania wyprowadzili zabójczą kontrę, którą zamienili na gola. Bramkę strzałem z bliska zdobył rezerwowy Michał Nawrot.

Choć GKS miał jeszcze czas, by doprowadzić do wyrównania, to zdecydowanie przekroczyło to jego możliwości. W efekcie katowiczanie przegrali drugi mecz na wiosnę, a ich szanse na awans do ekstraklasy – choć jeszcze nie zostały przekreślone – nie wyglądają najlepiej.

krakow.sport.pl: 20. kolejka I ligi: wygrywają outsiderzy

Większą niespodziankę sprawił ten drugi zespół, który na wyjeździe pokonał jednego z faworytów do awansu – GKS Katowice.

Na Śląsku Okocimski wygrał 1:0 po trafieniu Michała Nawrota w 79. min. – Skoncentrowaliśmy się na odbiorze w strefie środkowej i uruchomieniu boków – skomentował plan na mecz swojej drużyny Piotr Stach, trener brzeszczan.

Zwycięstwo nie dało Okocimskiemu opuszczenia strefy spadkowej, ale do bezpiecznej strefy zespół z Brzeska traci już tylko dwa punkty.

slask.sport.pl: Piłkarzom GieKSy zabrakło słów po wstydliwej porażce

– Przy rzucie karnym bramkarz poszedł w ciemno, a ja tego nie zauważyłem. Powinienem wcześniej zmienić róg, w który uderzam. Graliśmy zbyt nerwowo. Nie wiem, co powiedzieć o naszej grze. Po prostu brak mi słów – martwił się Duda.

Zawodnicy GKS-u po meczu szybko zbiegali do szatni.

– W ostatnim meczu – choć przegranym – prezentowaliśmy się nieźle. Teraz pokazaliśmy, jak nie grać w piłkę. Nie wiem, z czego to wynika. Reakcjom kibiców się nie dziwię, bo taki klub jak GKS powinien być w ekstraklasie – dodawał obrońca Rafał Pietrzak.

gkskatowice.eu: Bez BLLASZOKA i BEZ punktów

Sensacja przy Bukowej stała się faktem. Katowiccy piłkarze po słabym spotkaniu przegrali pierwszy mecz przed własną publicznością w lidze z ostatnim w tabeli Okocimskim Brzesko 0:1.
(…)
Trener Moskal próbował zmienić cokolwiek na boisku, ale zmiany personalne nie przyniosły efektu. Na dodatek gospodarzy pogrążył po niespodziewanej kontrze wprowadzony Michał Nawrot, który w 79. minucie z najbliższej odległości pokonał technicznym strzałem bezradnego Rafała Dobrolińskiego z najbliższej odległości i sensacja przy Bukowej stała się faktem. – Są dwie porażki na rozpoczęcie rundy wiosennej i musimy je przyjąć. Mecz meczowi nierówny, wiedzieliśmy, że Okocimski się cofnie. Mieliśmy swoje sytuacje, ale ich nie wykorzystaliśmy. Będziemy musieli przeanalizować to spotkanie i wyciągnąć wnioski – stwierdził kapitan GKS-u Adrian Napierała.
Przegrana sprawiła, że GKS spadł na 4. miejsce w tabeli, gdyż wyprzedziła go Arka.

sportowefakty.pl: Kapitan GKS-u Katowice po porażce z Can-Pack Okocimskim: Musimy to przyjąć na klaty

Po końcowym gwizdku w meczu z outsiderem zawodnicy GieKSy podziękowali brawami za doping kibicom, a następnie w pośpiechu udali się do szatni. Wielu z nich miało opuszczone głowy i nie chciało wytłumaczyć się ze słabego występu w rozmowie z dziennikarzami.
Dlaczego? – Tego nie wiem. Trzeba byłoby zapytać tych, którzy uciekali – mówi Adrian Napierała, kapitan katowickiej drużyny. – Rundę rozpoczęliśmy bardzo słabo. Zamiast punktów mamy na koncie dwie porażki. Musimy to przyjąć na klaty i szukać zdobyczy w kolejnych meczach – dodaje doświadczony defensor drużyny z Bukowej.

sportowefakty.pl: Obrońca GieKSy po porażce z Can-Pack Okocimskim: Straciliśmy punkty i zaufanie kibiców

Po końcowym gwizdku sędziego piłkarze GKS-u byli załamani. – Straciliśmy w tym meczu trzy punkty, ale przede wszystkim zaufanie kibiców. To jest normalne, że GKS – jako klub z tradycjami – powinien grać w ekstraklasie. Kibice mają prawo tego od nas wymagać. My tymczasem pokazaliśmy jak nie powinno się grać w piłkę – przyznaje Rafał Pietrzak, obrońca katowickiej drużyny.

ekstraklasa.net: Trenerzy po meczu GKS Katowice – Okocimski Brzesko

– Nie zasłużyliśmy dzisiaj nawet na remis, nawet mając rzut karny graliśmy źle. Padła twierdza Bukowa i to bardzo boleśnie, reprezentując taki futbol ciężko znaleźć odpowiedź dlaczego tak dzisiaj graliśmy. – ocenił trener katowiczan, Kazimierz Moskal.

ekstraklasa.net: Kompromitacja GieKSy. Ostatni w tabeli Okocimski zasłużenie wygrał przy Bukowej

Czerwona latarnia 1. ligi wykorzystała fatalną dyspozycję GKS-u Katowice i zasłużenie zwyciężyła przy Bukowej. Gospodarzom nie pomógł nawet podyktowany w pierwszej połowie rzut karny.

sportowefakty.pl: Twierdza zdobyta przez outsidera – relacja z meczu GKS Katowice – Can-Pack Okocimski Brzesko

Tego było zdecydowanie za wiele dla kibiców GieKSy, którzy bodajże po raz pierwszy za kadencji Moskala dali wyraz swojej dezaprobaty dla postawy zespołu. Ci – wobec zamkniętego decyzją Wicewojewody Śląskiego „Blaszoka” – dopingowali swój zespół z sektora „5” trybuny głównej.
I to jednak nie zdopingowało zawodników z Katowic do lepszej postawy i na dwanaście minut przed końcowym gwizdkiem sędziego za minimalizm gospodarze zostali skarceni. Po szybkiej kontrze Okocimskiego w sytuacji sam na sam z Dobrolińskim znalazł się wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Michał Nawrot i strzałem przy słupku przypieczętował sensacyjne zwycięstwo outisdera przy Bukowej.
Dla GieKSy to pierwsza od dwunastu spotkań porażka na własnym stadionie, zaś Okocimski wygrał na terenie rywala po passie sześciu meczów bez zwycięstwa.

sportowefakty.pl: Bohater Piwoszy o decydującym trafieniu w meczu z GieKSą: Wystarczyło dołożyć nogę

Na listę strzelców Nawrot mógł wpisać się chwilę przed bramką, ale przyjmując piłkę w polu karnym GKS-u zamiast oddać strzał stracił futbolówkę na rzecz obrońców. – Szkoda, bo mogło być z tej akcji więcej pożytku. Trochę się zakręciłem i nic z tego nie wyszło. To już jest jednak historia i nie ma do czego wracać – przekonuje zawodnik Piwoszy.
Gra Can-Pack Okocimskiego z kontry mogła w tym meczu się podobać. Okazji po szybko wyprowadzanych akcjach brzeszczanom bowiem nie brakowało. – Takie były nasze założenia na ten mecz. Trudno, żebyśmy grając w Katowicach poszli z GieKSą na wymianę ciosów. Mieliśmy mnóstwo okazji, żeby wcześniej zdobyć bramkę, ale cieszę się, że ta jedna wpadła i to wystarczyło do tego, żeby zgarnąć trzy punkty – triumfuje szczęśliwy strzelec.

sportslaski.pl: GKS Katowice – Okocimski 0-1. Strzeleckie treningi nie pomogły…

Rozczarowanie
GKS w drugim meczu z rzędu nie potrafił zdobyć bramki. Katowiczanie nie potrafili wykorzystać nawet tak świetnej okazji jak rzut karny. W samej końcówce spotkania w dobrej sytuacji znalazł się Michał Zieliński, jednak nie zdołał trafić w bramkę z kilku metrów.

Co ciekawego:
– Tuż przed rzutem karnym, prowadzenie mogli objąć goście. Fatalnie spisała się defensywa katowiczan – obrońcy GKS-u dopuścili, by Kacper Tatara znalazł się sam na sam z Rafałem Dobrolińskim, jednak – mimo dwóch prób – nie pokonał bramkarza.

– Z kolei chwilę po „11” dla gospodarzy, GieKSę od utraty gola uratował Adrian Napierała, który zatrzymał piłkę uderzoną głową przez Jakuba Grzegorzewskiego.

– Decyzją Urzędu Wojewódzkiego, kibice GKS-u nie mogli zasiąść na „Blaszoku”. Podobna sytuacja ma mieć miejsce jeszcze na spotkaniu z GKS-em Bełchatów.

– W porównaniu do meczu z Sandecją Nowy Sącz, trener Kazimierz Moskal w wyjściowym składzie zrobił tylko jedną zmianę – za Janusza Gancarczyka pojawił się Krzysztof Wołkowicz.

– GKS spadł w tabeli na czwarte miejsce. Katowiczan wyprzedziła Arka Gdynia.

sportowetempo.pl: Okocimski zdobył twierdzę przy Bukowej

Can-Pack Okocimski Brzesko pokonał w sobotę na wyjeździe GKS Katowice 1-0 w meczu 20. kolejki I ligi piłkarskiej. Gospodarze doznali przy Bukowej pierwszej porażki w tym sezonie!
(…)
Podopieczni trenera Piotra Stacha zdobyli twierdzę przy ulicy Bukowej i wywieźli stamtąd trzy bardzo ważne punkty. Wygrana w Katowicach pozwoliła brzeszczanom przeskoczyć Energetyk ROW Rybnik w tabeli I ligi, zmniejszając stratę do miejsca gwarantującego utrzymanie do 2 punktów.

W 30. minucie w polu karnym faulowany był Pitry. Strzał Dudy z 11 m w znakomitym stylu obronił bramkarz Okocimskiego Kuchta.

Goście zdobyli zwycięskiego gola w 78. minucie, jego autorem był Nawrot, który chwilę wcześniej wszedł na boisko. Katowiczanie dążyli do wyrównania, ale Okocimski nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa.

okocimski.com: Twierdza przy Bukowej zdobyta!! Trzy punkty jadą do Brzeska!!

W 74 minucie spotkania trener Piwoszy Piotr Stach dokonał zmiany na placu gry. Boisko opuścił Kacper Tatara a w jego miejsce pojawił się Michał Nawrot. Zmiana ta była „strzałem w 10”, gdyż cztery minuty później właśnie Michał Nawrot zdobył zwycięską bramkę dla Can-Pack Okocimskiego Brzesko.
Po zdobyciu bramki Piwosze cofneli się na swoją połowę i bronili jednobramkowej przewagi, którą utrzymali do końca meczu mimo starań piłkarzy GKS-u na wyrównanie. Najlepszą okazję do tego miał w 87 minucie spotkania Zieliński, który znalazł się kilka metrów od bramki Mateusza Kuchty. Piłka spadła mu wprost na nogę, ale napastnik gospodarzy nie potrafił celnie uderzyć na bramkę OKS-u.

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Bramki: 90. Jędrych

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Kuusk, Komor (61.Jaroszek), Repka, Rogala– Błąd 89. Shibata), Kozubal, Marzec (52.Aleman) – Bergier (89. Mak)

Lechia Gdańsk: Sarnavskyi- Olsson, Chindris, Zhelizko, Mena, Kapić (86. Koperski), Kałahur, Bugaj (86. Fernandez), Bobcek (69. Zjawiński), Khlan (69.Sypek), Neugebauer (60. D’arriego)

GKS Katowice – Odra Opole 1:3 (0:1)

Bramki: Jaroszek (55)Piroch (26), Continella (74), Sarmiento (76)

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Repka, Rogala– Błąd (86. Ćwielong), Kozubal, Shibata (77. Mak), Marzec (86. Pietrzyk) – Bergier

Odra Opole: Haluch – Szrek, Piroch, Spychała, Kamiński M. – Kamiński W. (59. Continella), Niziołek, Galan, Antczak (78. Surzyn), Hebel (59. Sarmiento) – Czapliński

Żółte kartki: Marzec, Kozubal, Mak – W. Kamiński, Antczak, Continella, Czapliński

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)

Widzów: 5467

You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

Piłka nożna

To było istne SZALEŃSTWO przy Bukowej!

dnia

Przez

Spotkanie 26. kolejki między GieKSą, a Lechią było niewątpliwie hitem kolejki. Oba zespoły miały świetne serie zwycięstw i liderowały wiosennej tabeli pierwszej ligi.

Od pierwszych minut przy akompaniamencie kapitalnego dopingu katowiczanie ruszyli do ataków. Już w 3. minucie mocno wstrzelona piłka z lewej strony przez Rogale przemknęła przed Sarnavskim, który nie interweniował, ale niestety żaden z zawodników nie dołożył nogi, aby skierować futbolówkę do bramki. Chwilę później Kozubal z lewej strony w polu karnym uderzył minimalnie obok prawego słupka bramki Lechii. Dobrze w tej sytuacji był ustawiony Marzec i wydawało się, że będzie przecinał ten strzał, jednak ostatecznie brakło podjęcia decyzji. Po błędzie rywala w 13. minucie piłkę otrzymał Bergier i momentalnie odwrócił się w stronę bramki i uderzył, ale piłka przefrunęła nad bramką. W 17. minucie szybki atak na strzał głową zamienił Bergier, ale piłka leciała wprost w dobrze ustawionego Sarnavskiego. W tej akcji przy rozegraniu bez kontaktu z rywalem ucierpiał Marzec, ale po interwencji medycznej wrócił na boisko. Groźny kontratak przeprowadzili goście w 25. minucie, ale na połowie rywala pod bramką ucierpiał Repka i ostatecznie po wycofaniu piłki, arbiter zatrzymał grę, aby fizjoterapeuci mogli pomóc naszemu pomocnikowi. Komor zdziwił wszystkich w następnej akcji, kiedy od połowy minął kilku zawodników z Gdańska jak tyczki i rozpędzony wpadł w pole karne, ale staranował w ataku rywala i akcję zakończył faulem. W 35. minucie pierwszy strzał oddali gdańszczanie, jednak sporo niecelny. Wtedy też na Blaszoku została zaprezentowana ogromna oprawa „Ultras GieKSa”, która po chwili została zdjęta i mogliśmy podziwiać racowisko z dopiskiem „Granice przekraczać, za nic nie przepraszać”. Dym na niecałą minutę zatrzymał sportowe zmagania. W 45. minucie kibice odpalili świece dymne w barwach klubowych, a powstały dym zadomowił się na dobre przy Bukowej, zatrzymując doliczone przez arbitra cztery minuty na dobrą chwilę. Po wznowieniu gry świetnie zabrał się w kontrze z piłką Marzec, kończąc akcję mocnym strzałem w środek bramki, który Sarnavski wypiąstkował. Arbiter po chwili odesłał oba zespoły do szatni, a wśród fanów GieKSy na trybunach można było odczuć ogromny niedosyt, że nie zdołaliśmy zdobyć bramki.

Na drugą połowę żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany. Od pierwszych minut to goście ruszyli do przodu, ale brakowało im konkretów, aby chociaż oddać celny strzał na bramkę Kudły. Dośrodkowania również były przecinane przez zawodników ustawionych przy bliższym słupku. W 50. minucie nie był w stanie kontynuować meczu Marzec i była konieczna pierwsza zmiana w ekipie GieKSy. Dopiero po dwóch minutach Aleman pojawił się na boisku, zmieniając kontuzjowanego kolegę. W 54. minucie świetną piłkę dostał Błąd od Kozubala w pole karne, ale po złym przyjęciu musiał ratować się dograniem, które nie było najlepsze. W następnej akcji świetnie rozegrał akcję Rogala z Alemanem, ale obrońcy z trudem wybili kilkukrotnie piłkę z pola karnego. Równo po godzinie gry zakotłowało się w polu karnym GieKSy po dograniu z prawej strony Meny, ale ostatecznie obrońcy zażegnali niebezpieczeństwa. Tuż po tej akcji boisko opuścił Komor, co też było prawdopodobnie skutkiem urazu, którego nabawił się podczas solowego rajdu w pierwszej połowie. Mecz w drugiej połowie nie porywał, oglądaliśmy dużo drobnych przewinień, które bardzo mocno spowalniały zapędy obu zespołów. W 71. minucie dośrodkował w pole karne Kozubal poprawiając wcześniejsze zagranie z rzutu rożnego, a głęboko w polu karnym źle przyjął ją Aleman i piłka tylko spokojnie minęła linię końcową obok bramki Lechii. Bez dwóch zdań to była idealna szansa do oddania strzału. Dwie minuty później po ostrym faulu na rywalu Kuusk obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę. Pan Marciniak w pierwszej chwili pokazał żółty kartonik, ale zweryfikował sytuację na VAR i poprawił swoją decyzję. GieKSa musiała sobie od tego momentu radzić w dziesiątkę. Katowiczanie skupili się na defensywie i czekali na odpowiedni moment, ale gdy po kilku minutach odebrali piłkę i ruszyli do kontrataku, to stadion odlatywał – tak głośnego dopingu nie było dawno przy Bukowej. Piłkarze nabrali pewności po chwili i zaczęli atakować Lechię pressingiem, która ratowała się wybiciem w aut. Gdańszczanie przeprowadzili podwójną zmianę w 86. minucie, rzucając wszystko, co mają do ofensywy. Do końca regulaminowego czasu nie oglądaliśmy jednak znaczących groźnych ataków gości. GieKSa świetnie broniła i raz po raz napędzała szybkie ataki. W doliczonym czasie gry stadion odleciał, bo katowiczanie mocno zaatakowali i wpakowali piłkę do bramki z najbliższej odległości, a strzelcem był Jędrych. To było coś, czego fani przy Bukowej długo nie zapomną. Lechia jeszcze atakowała, ale wtedy katowiczanie grali już w 11, bo stadion kompletnie oszalał. Co za wygrana!